NOČ KNJIGE

Že v času podaljšanega bivanja so potekale pravljične urice, ko so starejše učenke prebirale pravljice mlajšim. Popoldan pa so ostali na šoli učenci III. VIO, ki so so si prislužili vstopnice za NOČ KNJIGE z usvojenim priznanjem BRALNE ZNAČKE. V popoldanskem času smo obiskali prijatelje iz vzgojne skupine, z njimi prebirali različne knjige, ustvarjali, se družili in zabavali. Po vrnitvi na šolo smo reševali knjižne uganke, se odpravili na večerjo, po večerji pa prebrali knjigo Na dvorišču ni ograje, se pogovarjali o ograjah v življenju, ilustrirali svoj najljubši odlomek iz knjige. Po tem smo si pripravili “postelje”, predstavili prijateljem svojo najljubšo knjigo in najljubšo igračo. Učenki 7. razreda sta nam predstavile knjigo Modri otok in zbudile zanimanje pri nekaterih drugih bralcih, ki so posegli po njej in jo prebirali do spanja. Naslednji dan smo pričakali kar v šolo in se k pouku odpravili po zajtrku.