Območno srečanje lutkovnih skupin v Puconcih

V sredo, 29.3.2023 smo se z učenci, ki obiskujejo interesno dejavnost igrajmo se z lutko udeležili območnega srečanja lutkovnih skupin, ki je potekalo v kulturni dvorani v Puconcih. Predstavili smo se s tremi lutkovnimi predstavami. Lutkovna skupina »Iskra«, ki deluje pod mentorstvom učiteljic Eve Sarjaš in Sandre Kuhar, se je predstavila z zgodbo z naslovom Skuštrana deklica. Zgodba govori o zanemarjeni deklici, ki jo otroci zaradi njenega videza zaničujejo, na koncu pa se za pusta prelevi v čudovito dobro vilo. Kot druga se je predstavila skupina »Mavrica« z zgodbo o goskici, ki se je učila peti. Skupino sestavlja pet učiteljic, ki so se odločile podati na odrske deske. Kot zadnja pa je nastopila skupina »Sončki« z lutkovno predstavo Žiga špaget odšpatega v širni svet pod mentorstvom Maje Cigüt in Maje Vučko. Istega in naslednjega dne je v Puconcih potekalo še območno tekmovanje dramskih skupin, vse predstave pa je strokovno spremljala in ocenila ga. Mojca Redjeko. Predstava lutkovne skupine »Sončki« jo je posebej očarala. Igralci se bodo tako s predstavo o Žigi špagetu še enkrat zavihteli na oder, in sicer v sredo, 12. 4. 2023 na regijskem tekmovanju, ki bo prav tako potekalo v Puconcih.

Iskreno čestitamo vsem učencem in učiteljicam, ki so sodelovali v lutkovnih predstavah in jim želimo še veliko igralskih podvigov, obenem pa vse strokovne sodelavke in sodelavce spodbujamo, da se nam pridružite in se prihodnje leto predstavimo s še kakšno skupino več.